Zaznacz stronę
wybielanie zębów

WYBIELANIE ZĘBÓW
– białe zęby, piękniejszy uśmiech!

Piękne, białe zęby to nasza wizytówka. Dlatego coraz większą wagę przykładamy nie tylko do zdrowia naszego uzębienia, ale również jego koloru.

W Formmed Es naszym pacjentom proponujemy dwie metody wybielania zębów:   w gabinecie przy użyciu profesjonalnej lampy lub za pomocą przygotowanej przez nas nakładki do samodzielnego wybielania w domu.

Zanim zdecydujesz się na konkretną metodę udaj się na wizytę, na której dostaniesz niezbędne wskazówki jak się przygotować. Przed wybielaniem zębów należy bowiem wykonać skaling i piaskowanie w celu pozbycia się kamienia i osadu nazębnego . Ponieważ wypełnienia nie zmieniają swojego koloru podczas wybielania, są dwie możliwości. Pierwsza to wypełnienia tymczasowe a druga to wymiana wypełnień po zakończeniu procesu wybielania. Jednak nie wcześniej niż 3 tygodnie od momentu jego zakończenia. Na pierwszej wizycie lekarz po rzetelnym zbadaniu uzębienia dobierze dla Ciebie najlepszą metodę.

Zanim podejmiecie Państwo decyzję prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami umieszczonymi poniżej.

l

Ważny początek

Wskazania

  • przebarwienia zębów
  • zęby ciemne, żółte

Szczegóły zabiegu

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zabieg polega na nałożeniu na oczyszczone zęby preparatu wybielającego o dużym stężeniu nadtlenku wodoru. Żel ten poddawany jest aktywacji dużą dawką energii z  lampy. Wybielanie następuje podczas jednej wizyty.

Czas trwania

Do 1,5 godziny.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Na podstawie wykonanych w gabinecie stomatologicznym wycisków zębów,  przygotowywane są indywidualne, cienkie, przezroczyste nakładki, które wraz z preparatem wybielającym zakładane są przez pacjenta na noc przez około dwa tygodnie. Metoda ta przynosi zadowalający efekt, wymaga jednak sporej samodyscypliny i jest bardziej czasochłonna. Nakładki, które otrzymał pacjent, po konsultacji w gabinecie mogą być użyte do kolejnego wybielania.

Czas trwania

10-14 dni

Z

Istotne wskazówki

Rekonwalescencja

W obu przypadkach niezbędne jest przestrzeganie tzw. białej diety przez okres 7 do 10 dni. Może wystąpić nadwrażliwość zębów, która ustąpi z czasem.

Efekty po zabiegu

W obu przypadkach efekt wybielania zębów utrzymuje się przez okres od 2 do 3 lat.

hig. stom. Elwira Dymek-Kursa

dyplomowana higienistka stomatologiczna

s
UMÓW WIZYTĘ
""
1
Imię i nazwisko
Telefon
Wiadomość
0 /
Previous
Next